İstanbul Teknik Üniversitesi

Stratejik Marka Yönetimi Online Sertifika Programı

Markanızı tüketici gözünde güçlü bir imaj yaratan ve "Lovemark" haline getiren liderlerden olun!

Programa Başvur
GİRİŞ YAP
Henüz hesabınız yok mu? Kayıt olun. Şifremi Unuttum
Kayıt ol
Tüm belgelerde kullanılacak isminiz
Zaten bir hesabınız mı var? Giriş yapmak için tıklayın. Şifremi Unuttum

Program Hakkında

5 dersten oluşan ve 2.5 ay süren bu program ile başarılı bir marka yaratabilmek ve marka geliştirmek için alt yapınızı güçlendirip, markanızı tüketici gözünde ‘’Lovemark’’ haline getirebilirsiniz. Başarılı markalaşmanın yanı sıra, sürdürülebilir bir marka yönetimi ve marka pazarlama aynı derecede bilgi ve beceri gerektirir. Bu da ancak, günümüzün giderek çetinleşen rekabet ortamında, pazarlama stratejileri, değişen piyasa şartları ve tüketici davranışları gibi konuları göz önüne alarak mümkündür. Stratejik Marka Yönetimi programı, başarılı markalar yaratma ve yönetme konularında karar ve yönetim süreçleri, müşteri ilişkileri ve sosyal medyada pazarlama gibi alanlarda altyapıyı kazandırmak üzere küresel ve yerel arenadaki eğilim ve ihtiyaçlara göre geliştirilmiştir.

Dersler

Pazarlamanın Temelleri

İstanbul Teknik Üniversitesi

Temel pazarlama kavramlarını, pazarlama yönetiminin işletme yönetimi içindeki yeri ve önemi ile pazarlama alanında meydana gelen gelişmeleri ele alır.

Tüketici Davranışları

İstanbul Teknik Üniversitesi

Tüketici davranışı nedir, tüketicilerin davranışlarını etkileyen kültürel, sosyal, ekonomik faktörler nelerdir, satınalma davranışı aşamaları ve altında yatan psikolojik süreçleri incelemektedir.

Stratejik Marka Yönetimi

İstanbul Teknik Üniversitesi

Başarılı markalaşma sürecini belirleyen temel unsurları, geleneksel marka stratejileri ve güncel markalaşma stratejilerinin incelendigi bir derstir.

Müşteri İlişkileri Yönetimi

İstanbul Teknik Üniversitesi

Bir markanın müşterileri ile ilgili bir yönetim modeli olarak ele alınacak ve bu modeli destekleyen tüm uygulamalar sırasıyla tanıtılacaktır.

Sosyal Medyada Marka Yönetimi

İstanbul Teknik Üniversitesi

Bir markanın hedef kitlesine etkili biçimde sosyal ağlarda nasıl doğru iletişim kurulabileceğini ve bu iletişimin nasıl yönetilebileceği ile ilgili bilgi ve beceri kazanımını amaçlar.

Sertifika

İstanbul Teknik Üniversitesi Onaylı Sertifika

Ücretlendirme

1300 ₺
  • İstanbul Teknik Üniversitesi onaylı Başarı Sertifikası
  • Ders eğitmenleriyle sınıfça canlı dersler
  • Uygulama ödevleri
  • Quizler ve testler
  • Tartışma forumlarında sınıf ortamı deneyimi
  • 7/24 erişilebilir video anlatımlar
  • Akademi ve sektörü harmanlayan eğitim müfredatı
  • Toplam 72 saatlik 10 hafta süren eğitim

Neden Katılmalısınız?

Avantajlar

Eğitmenler

Doç. Dr. A. Banu Elmadağ Baş

Doç. Dr. A. Banu Elmadağ Baş 1999 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi İşletme Mühendisliği Lisans, 2001’de İşletme Mühendisliği Yüksek Lisans ve 2006’da University of Alabama, Manderson Graduate School of Business Pazarlama Doktora programlarından mezun oldu. Halen İstanbul Teknik Üniversitesi İşletme Fakültesi, İşletme Mühendisliği Bölümünde öğretim üyesidir ve İşletme Fakültesi Dekan Yardımcılığı, İTÜ – SUNY İşletme çift diploma programı ve İşletme Mühendisliği Çift Anadal Program koordinatörlüğü yapmaktadır. Çalışma alanları, hizmet pazarlaması, tüketici ve müşteri davranışı, pazarlama araştırması ve dijital pazarlamadır.

Doç. Dr. Elif Karaosmanoğlu

İTÜ İşletme Mühendisliği bölümünden mezun olduktan sonra yüksek lisansını Marmara Üniversitesi İngilizce İşletme dalında, doktor ünvanını Kurumsal Kimlik ve Marka Yönetimi alanında hazırladığı tezi ile Warwick Business School (İngiltere)’dan almıştır. Middlesex University Business School’da araştırma görevlisi olarak çalıştıktan sonra Türkiye’ye İTÜ İşletme Mühendisliği bölümüne araştırma görevlisi olarak dönmüştür. 2010-2012 yılları arasında İTÜ İşletme Fakültesi Dekan Yardımcısı olarak görev yapmıştır. 2012 yılından beri aynı bölümde Pazarlama Araştırma Grubu içerisinde doçent olarak Kurumsal Kimlik, Marka İletişimi, Teknoloji-Tüketici Etkileşimleri konularında araştırmalarına devam etmektedir. İTÜ’lü öğretim üyelerinden kurulu Rock’ademic Staff rock cover müzik grubunun da solistidir.

Doç. Dr. Başar Öztayşi

Yüksek Lisanas ve Doktora çalışmalarını İstanbul Teknik Üniversitesinde Müşteri İlişkileri Yönetimi kavramı üzerine yapmış ve bu alanda bilimsel çalışmalar ortaya koymuştur. 2010 yılından itibaren yine aynı üniversitede dersler vermekte ve özel sektörde konu ile ilgili projeler hayata geçirmektedir.

Buğra Çelik

Buğra Çelik, Kabataş Erkek Lisesi’nden mezun olduktan sonra İstanbul Teknik Üniversitesi İşletme Mühendisliği bölümünü tamamladı. 2009 yılında Turkcell bünyesinde finans ve satınalma bölümlerinde çalıştıktan sonra 2010’da dijital pazarlama bölümüne geçiş yaptı. 2 yıl dijital iletişim biriminde görev aldıktan sonra, 2012 yılından başlayarak 4 yıl boyunca dijital kanal pazarlama bölümünde görev yürüttü. Dijital kanal pazarlama bölümünde dijital strateji, web ve mobil projeler, sosyal medya, dijital kampanya, big data ve e-ticaret konularında sorumluluk aldı. 2016 yılı başından itibaren ise Dijital Strateji ve Dönüşüm bölümünde görev yürütmektedir. Buğra, “Türkiye’de Online Alışveriş Davranışına Yönelik Analiz” teziyle beraber Bahçeşehir Üniversitesi Pazarlama lisanüstü eğitimini tamamladı, ve Bahçeşehir Üniversitesi’nde dijital alanda Doktora yaparak eğitimine devam etmektedir. Buğra, 4 yıldır Turkcell Akademi ve üniversitelerin yanısıra çeşitli firmalarda Dijital Pazarlama eğitimleri vermektedir.

Destek Hattı

Stratejik Marka Yönetimi Online Sertifika Programı ile ilgili daha fazla bilgi almak, sorularınızı yöneltmek veya öneride bulunmak için bize ulaşabilirsiniz.

E-postailetisim@universiteplus.com
Telefon0212 234 4409
X